Ordu İli Mesudiye İlçesi Erik Köyü

Hedefimiz

HEDEFLERİMİZ

 1.- Dernek Merkezinin yaptırılması konusunda çözüm üretmek ve sonuç almak.

Dernek Merkezimizi mevcut Belediyede onaylı Projesine tadilata giderek Okul, Hastane, Ağız ve Diş Sağlık Merkezi ve Yurt olarak kullanımına uygun şartları sağlayan  2.Bodrum Kat +1. Bodrum Kat  + Zemin Kat +4 Adet Normal kat + Çatı Piyesi olmak üzere toplam 2107 m2 inşaat alanı olan bir projeyi hayata geçirmek.

–  Bu konuda öncelikli hedefimiz inşaat piyasasını takip ederek, gerekli araştırma ve girişimlerde bulunarak Yap İşlet Devret Modelini revize ederek hayata geçirip sonuç almak. İlaveten;

– Alternatif çözümler üreterek Derneğin Üyelerine Borçlanmak suretiyle Dernek Merkezi Binamızı Ruhsat Harcını ödeyerek yapımına devam etmek.

– Şartlı Kat karşılığı modeli ile ön koşullu Dernek Merkezini yaptırmak. Yüklenici firmanın payına düşen kısmının, Dernek kira gelirinden ödemek kaydı ile yüklenici firmaya borçlanmak veya uygun kredi şartlarında borçlanmak suretiyle Yüklenicinin payını satın alma şartıyla daDernek Merkezi Binasını yaptırabilmenin yollarını araştırıp sonuç almak.

2–  Derneğimizin Kadın Kollarını tekrar yapılandırarak Dernek faaliyetleri ile ilgili koordineli çalışmalarımıza daha etkili bir şekilde devam edeceğiz.

3–   Derneğimizin Gençlik Kollarını Yeniden Yapılandırıp daha aktif hale getireceğiz.

4–   Sosyal Dernekçilik adına yaptığımız İhtiyaç Sahiplerine Ayni ve Nakdi yardımlarımıza imkânlar ölçüsünde artırarak devam edeceğiz.

5–    Geleneksel olarak yaptığımız birlik ve beraberliğimizin tesisi için Piknik, Tarihi Kültürel Gezi ve KEŞKEK ŞÖLENİ Faaliyetlerimize devam edecektir.

6–     Üniversite Öğrencilerimiz için başlatmış olduğumuz Öğrenim Desteğinin kapsamını imkanlar ölçüsünde dahada genişleterek devam ettireceğiz.

7–     Derneğimiz üyelerinin İş ve Meslek Faaliyetleri ile ilgili Bilgi Merkezioluşturarak üyelerimiz arasında koordinasyonu sağlayacağız.

8–     Dernek üyelerimizin Kan Grubu Listesive iletişim bilgileri güncellenerek ihtiyacı olan üyelerimize yardımcı olunacaktır.

9–      Geleceğimizin teminatı Çocuklarımıza Yönelik Sosyal Aktivite ve Faaliyetler yapacağız.

10–    Dernek Üyelerimizin Acılarını ve Mutluluklarını paylaşacağız.

11–     Mahallemizin İlçeye Ulaşımı için Ring seferlerinin yapılması için gerekli müracaatlar yapıldı. Sonuç almak için çalışacağız.

12–    Dernek Yönetimi olarak Mahallemizin sorunlarını Muhtarımızla beraber koordineli bir şekilde Resmi Kurumlara müracaat ederek takibini yapmak suretiyle çözüme kavuşturacağız.

13–    Dernek Yönetimi olarak Mahalle Muhtarlığı ile KoordineliŞehirleşme adına daha iyi yaşanabilir Uygulama İmar Planı olan, Adres veri sistemine kavuşmuş Cadde, Sokak isimlendirilmesi ve numaratajı yapılmış, Gençlerin Spor yapabileceği Spor Alanları olan, Çocuklarımızın Oyun Alanları olan, Temiz, şirin, örnek bir Mahalle konumuna getirme gayreti içerisinde olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle siz çok kıymetli üyelerimizin mutluluğu, mahallemizin kalkınması ve güzelliği için çalışacağımızı belirterek duymuş olduğunuz güveninize laik olmaya çalışacağız.

Hepinize kongremize göstermiş olduğunuz ilgi ve alakadan dolayı ayrı ayrı teşekkürlerimi sunar hayırlı bereketli ve sağlıklı günler dilerim. Allah Yar ve Yardımcımız olsun.                 

                                                                                                                                                                                                                                                                   ALLAH’A EMANET OLUN.

Yorumlar kapatıldı.